Novinky

Jak se v dnešní době nejlépe dopravit do práce?

Jak se v dnešní době nejlépe dopravit do práce?

Pokud žijete ve velkém městě, jistě znáte každodenní zácpy, které znepříjemňují váš život. Každý den přemýšlíte, jestli nebude lepší jet MHD, ale stejně pak jedete autem, určitě v tom nejste sami.

V posledních letech vzrostl počet aut, a je již celkem nemožné, dostat se do práce v normálním čase. Pokud se vám však podaří zácpě vyhnout, nastává další problém, kterým je parkování. Například v Praze, to po zavedení modrých zón bude velký problém, hlavně pro ty, kteří do Prahy každý den za prací dojíždí.

Můžeme být rádi, že doba jde dopředu a společností vymýšlí neustále nové a nové aplikace, které mají za cíl ulevit dopravě a usnadnit lidem život. Pojďme si některé z představit.

BlaBlaCar

Tento rok přišla naplno na český trh francouzská služba BlaBlaCar. Jedná se o naprostou jedničku v on-line spolujízdě. Stále nevíte o čem je řeč? Je to jednoduché do aplikace se zaregistrujete a už si jen zadáte, odkud a kam chcete cestovat . Aplikace vám vyhledá, zda náhodou někdo nejede stejnou cestou. Výhodu to má jak pro řidiče, tak pro spolujezdce, každý z nich ušetří a ještě se seznámí s novými lidmi. Tuto aplikaci můžete využít při cestě do práce nebo například do Chorvatska, záleží jen na vás. Pokud máte strach a řidiči například nevěříte, můžete si přečíst jeho recenze. Nikdo si nedovolí být nepříjemný nebo jezdit nebezpečně, s BlaBlaCarem by pak skončil a nikdo by s ním nechtěl jezdit. A jak je to s cenou? Přes aplikaci se nesmí vydělávat. Služba stanovuje minimální i maximální cenu a za průměr v Česku se považuje cca 80 haléřů za kilometr, takže z Prahy do Brna se dostanete za 150 Kč.

Rekola

Teď se pojďme podívat na dopravní prostředek bez motoru. Řeč je o aplikaci Rekola. Jedná se o český nízkonákladový systém sdílení kol v ulicích. Tato kola poznáte opravdu snadno, jsou to ve většině případů starší kola, který někdo daroval. Následně prošla renovací a nabarvením na růžovo, aby se méně kradla a šla na první pohled rozeznat. A kde kolo najdete? Pokud si kolo chcete půjčit, musíte si stáhnout aplikaci. Na té se vám zobrazí mapa a vy se můžete podívat, kde se nachází nejbližší kolo. Je aplikace bezplatná? Odpověď zní ne, ale na tom není samozřejmě nic špatného, roční členství stojí 1000 Kč. Jakmile pak kolo využijete, tak ho vrátíte a zamknete k nějakému kvalitnímu stojanu na rušném místě. Poté upřesníte pozici na mapě v aplikaci, aby si ho mohl další uživatel půjčit.

Liftago

Už máte plné zuby hledání telefoních čísel taxikářů na internetu? Nebaví vás čekat, než se nějaký z nich uvolní? Liftago je aplikace přímo pro vás. Ihned po spuštění aplikace se nám ukáže výčet dostupných vozů. Registrovat se můžete například přes Facebook nebo zadat požadované osobní údaje. Do aplikace si zadáme z jaké adresy a kam chceme jet. Ihned nám vyhledá taxikáře, kteří se nachází v okolí. Přečíst si můžete recenze a podívat se na přibližnou cenu cesty. Po objednání můžete svůj vůz sledovat, takže víte, kdy je váš taxík přistaven.

Hlavně na nic nezapomenout!

Hlavně na nic nezapomenout!

Dnešní doba je hektická a čas je tou nejvzácnější komoditou. Plánování patří k našim každodenním rituálům a my se musíme učit s časem nakládat efektivně. V práci se na nás každý den valí neuvěřitelné množství úkolů a my si je buďto musíme zapamatovat nebo někam napsat. Pokud se budeme snažit si všechno zapamatovat, je velká šance, že se nám to nepodaří a pokud si informaci budeme chtít zapsat na kus papíru, je pravděpodobné, že ho ztratíme. V současné době existuje nespočet aplikací, které nám mají nahradit klasický úkolníček ze školy. Jsou pro nás tyto aplikace tak užitečné? Kam si zapisujete svoje pracovní úkoly vy? Je pro vás důležité mít seznam úkolů neustále online a po ruce?

Pokud si na otázky odpovíte ano, ano a zase ano, podívejte se do svého online shopu na telefonu a hned začněte využívat jednu z následujících aplikací.

Klasický defaultní kalendář

Každý chytrý telefon je vybavený propracovaným kalendářem. Ne každý jej využívá efektivně a naplno. Spousta lidí tuto aplikaci hned ze začátku odsoudila a stále nosí v kabelce neuvěřitelně těžké diáře, do kterých si zaznamenává události i úkoly. Proč ale nosit další věc navíc, když existuje chytrý telefon? V aplikaci kalendář si můžete zadat událost, kterou vám telefon následně připomene, na daném místě nebo v daný čas, takže šance, že na něco zapomenete, je opravdu mizivá. Kalendář můžete sdílet se svými kolegy v práci a i oni budou vědět, že je čeká nějaký úkol. Navíc máte kalendář neustále u sebe a své události a úkoly si zaznamenat i večer u vína.

Připomínky

Dost podobnou, již defaultní aplikací jsou připomínky. Fungují na stejném principu, jako kalendář, ale jsou uživatelsky jednodušší. Je to takový lepší úkolníček, který si můžete rozdělit na jednotlivé kategorie. V jedné aplikaci tak můžete mít “úkolníček” do práce nebo na domácí nákup. Jednoduše zadáte úkol a přidáte mu další specifikace. Specifikací může být například čas dokončení, datum dokončení nebo priorita, jakou tomuto úkolu přikládáte. Telefon vás zase sám upozorní, že je čas úkol začít plnit nebo se o něj začít zajímat. Tato aplikace je velice užitečná i při řízení projektů. Pokud jako zaměstnanec spolupracujete například na čtyřech projektech, můžete si vytvořit jednotlivé záložky, ke každému projektu a přidávat do ní dílčí úkoly. Všichni ti, kteří s vámi na projektu spolupracují oslovíte a úkolníček s nimi sdílíte. Tak každý ví, zda se dílčí úkol na projektu splnil, nebo se bude plnit a kdy.

Trello

Pojďme se podívat na trochu uživatelsky pokročilejší aplikaci. Trello vám ulehčí řízení a plánování projektu a to vašich osobních i těch v týmu. Jediné, co pro používání potřebujete, je internet. Aplikaci můžete mít jak na telefonu, tak na počítači nebo na tabletu. Vše se sdílí mezi sebou. Začínáme jednoduchou registrací. Poté se objevíte v hlavní nabídce, kde máte libovolný počet nástěnek, ty si můžete podle svého také pojmenovat.

Například máte okno pro nějaké úkoly, které musíte v daném projektu uskutečnit. Pod ty si můžeme zase zařadit jednotlivé podúkoly, ke kterým se dají přidávat komentáře a upomínky. Všechny nástěnky můžete sdílet s vašimi kolegy nebo přáteli.