Kam se vydat v létě? Česko je jasná volba

Kam se vydat v létě? Česko je jasná volba

Taky vždycky na jaře přemýšlíte, kam se vydat na dovolenou? Už vám dochází všechny nápady a štve vás vysoká cena zahraničních zájezdů? Ani se nedivím, určitě nebudete sami. Navíc, bezpečných míst, kam vycestovat rapidně ubývá.

V posledních letech bylo trendem cestování. Cestovat kamkoliv, ať to stojí cokoliv, hlavně nebýt v Česku. Tato myšlenka je naprosto pochopitelná, byla ovlivněna dobou, ale proč se neustále hnát nějak jinam, když vlastně ani pořádně neznáte Českou republiku? Máme tady nespočet neuvěřitelně krásných míst, která opravdu stojí za to vidět. Ano, bohužel nejsme přímořský stát a budete se muset spokojit s koupáním v bazénu nebo nějaké vodní nádrži, ale aspoň vás nebude štípat sůl do očí.

Jaké jsou výhody cestování po Česku? Je jich hned několik. Tím podstatným jsou finance. Nebudete muset měnit peníze a kupovat dětem v zahraničí zmrzlinu za 2 eura. Je jasné, že pokud se vydáte například do Českého Krumlova do toho nejluxusnějšího hotelu, zaplatíte dardu, ale celkově je ubytování v České republice levnější než v zahraničí. Dokonce si můžete dovolit i večeři v restauraci, zatímco v zahraničí si dáte v restauraci maximálně kávu. Nebudete se muset trmácet 8 hodin v autobusu nebo letadle. Budete všem rozumět a můžete se seznámit. Výhod je nespočet a jaká místa stojí za to vidět?

Nejlepší místa v České republice

Lipno

Pokud hledáte místo pro rodinou dovolenou nebo si chcete užít vodní sporty, určitě se vydejte na Lipno. Najde se zde zábava pro každého. Neuvěřitelně nádherné místo a zároveň srovnatelné se zahraničním je Marina Lipno. Užít si můžete od Slide land bobové dráhy, až po Stezku korunami stromů, která je naprosto neuvěřitelná. Příroda, kultura, vše stojí za to.

Český Krumlov

Pokud chcete vyrazit za kulturou, udělejte si výlet do Českého Krumlova. Celý historický komplex je zapsán do Seznamu památek světové kulturního dědictví UNESCO. Hrad a zámek, který je dominantou Českého Krumlova je výjimečný svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i rozlohou. Pokud chcete přidat trochu adranalinu, celý Český Krumlov je sjízdný na po Vltavě. Uvidíte město úplně z jiné perspektivy.

Zoo Lešná

Nikdo ani neví, že ZOO v ČR jsou velice světově uznávané. Už jste byli v Lešné? Jestli ne, tak je to opravdu velká chyba. ZOO se nachází ve Zlínském kraji a je to nejnavštěvovanější místo u nás. Celý komplex je rozdělen podle kontinentů, ve kterých zvířata žijí, což je velice zajímavé a v jeden prázdninový den můžete se svými dětmi procestovat celý svět. Pokud jste milovníkem zámku, určitě nevynechejte ten v Lešné, můžete si zároveň dopřát chvilku relaxu v nádherném zámeckém parku.

Lednicko-valtický areál

Tak tady jestli někdo nebyl, udělal tu největší chybu. Podle mého názoru je toto místo jedním z nejhezčích míst v České republice. Čeká vás nádherná procházka nebo projížďka po pohádkovém areálu. Najdete zde výstavu dravců a v zámeckém areálu můžete pozorovat stromy a floru z celého světa. Určitě navštivte minaret, lednický skleník, akvadukt a nejstarší gologický útvar Panskou skálu. Výlet pak můžete zakončit dobrým jídlem v místních restauracích