Jak se v dnešní době nejlépe dopravit do práce?

Jak se v dnešní době nejlépe dopravit do práce?

Pokud žijete ve velkém městě, jistě znáte každodenní zácpy, které znepříjemňují váš život. Každý den přemýšlíte, jestli nebude lepší jet MHD, ale stejně pak jedete autem, určitě v tom nejste sami.

V posledních letech vzrostl počet aut, a je již celkem nemožné, dostat se do práce v normálním čase. Pokud se vám však podaří zácpě vyhnout, nastává další problém, kterým je parkování. Například v Praze, to po zavedení modrých zón bude velký problém, hlavně pro ty, kteří do Prahy každý den za prací dojíždí.

Můžeme být rádi, že doba jde dopředu a společností vymýšlí neustále nové a nové aplikace, které mají za cíl ulevit dopravě a usnadnit lidem život. Pojďme si některé z představit.

BlaBlaCar

Tento rok přišla naplno na český trh francouzská služba BlaBlaCar. Jedná se o naprostou jedničku v on-line spolujízdě. Stále nevíte o čem je řeč? Je to jednoduché do aplikace se zaregistrujete a už si jen zadáte, odkud a kam chcete cestovat . Aplikace vám vyhledá, zda náhodou někdo nejede stejnou cestou. Výhodu to má jak pro řidiče, tak pro spolujezdce, každý z nich ušetří a ještě se seznámí s novými lidmi. Tuto aplikaci můžete využít při cestě do práce nebo například do Chorvatska, záleží jen na vás. Pokud máte strach a řidiči například nevěříte, můžete si přečíst jeho recenze. Nikdo si nedovolí být nepříjemný nebo jezdit nebezpečně, s BlaBlaCarem by pak skončil a nikdo by s ním nechtěl jezdit. A jak je to s cenou? Přes aplikaci se nesmí vydělávat. Služba stanovuje minimální i maximální cenu a za průměr v Česku se považuje cca 80 haléřů za kilometr, takže z Prahy do Brna se dostanete za 150 Kč.

Rekola

Teď se pojďme podívat na dopravní prostředek bez motoru. Řeč je o aplikaci Rekola. Jedná se o český nízkonákladový systém sdílení kol v ulicích. Tato kola poznáte opravdu snadno, jsou to ve většině případů starší kola, který někdo daroval. Následně prošla renovací a nabarvením na růžovo, aby se méně kradla a šla na první pohled rozeznat. A kde kolo najdete? Pokud si kolo chcete půjčit, musíte si stáhnout aplikaci. Na té se vám zobrazí mapa a vy se můžete podívat, kde se nachází nejbližší kolo. Je aplikace bezplatná? Odpověď zní ne, ale na tom není samozřejmě nic špatného, roční členství stojí 1000 Kč. Jakmile pak kolo využijete, tak ho vrátíte a zamknete k nějakému kvalitnímu stojanu na rušném místě. Poté upřesníte pozici na mapě v aplikaci, aby si ho mohl další uživatel půjčit.

Liftago

Už máte plné zuby hledání telefoních čísel taxikářů na internetu? Nebaví vás čekat, než se nějaký z nich uvolní? Liftago je aplikace přímo pro vás. Ihned po spuštění aplikace se nám ukáže výčet dostupných vozů. Registrovat se můžete například přes Facebook nebo zadat požadované osobní údaje. Do aplikace si zadáme z jaké adresy a kam chceme jet. Ihned nám vyhledá taxikáře, kteří se nachází v okolí. Přečíst si můžete recenze a podívat se na přibližnou cenu cesty. Po objednání můžete svůj vůz sledovat, takže víte, kdy je váš taxík přistaven.